Lidhje

Rrezik përmbytjeje në Nënshkodër


Rreziku nga përmbytja në Nënshkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Zona fushore e Nënshkodrës po rrezikohet ditët e fundit nga rritja e nivelit të ujrave të lumenjve Drin dhe Buna, për shkak të rreshjeve të shumta dhe shkarkimeve nga tre hidrocentralet e Kaskadës së Lumit Drin, të cilët po punojnë me kapacitetin e tyre të plotë.

Rreziku nga përmbytja në Nënshkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

XS
SM
MD
LG