Lidhje

Shkodër: Muze që dëshmon krimet e komunizmit


Në qytetin e Shkodrës sapo është hapur Muzeu i Dëshmisë dhe i Kujtesës së Krimeve të Komunizmit, ku sillen dëshmi të krimeve dhe persekucionit të egër ndaj intelektualëve dhe kundërshtarëve politikë gjatë rregjimit komunist. Ndërtimi i muzeut nisi katër vite më parë në mjediset e një prej ish burgjeve të shumtë, të hapur në Shkodër në vitet e para të vendosjes së diktarurës në Shqipëri.

Muzeu i Kujtesës së Krimeve Komuniste
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Shiko komentet (4)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG