Lidhje

Shkolla Verore Evropiane dhe aderimi në BE


Shkodër, programi mbi BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Në Qendrën e Informimit të Bashkimit Europian në Shkodër u mbydh sot Shkolla Verore Evropiane 2016 me pjesëmarrjen e të rinjve nga shoqatat joqeveritare dhe admnistrata publike. Në fokus të programit 4 ditor të shkollës ishin diskutimi mbi politikat kryesore të BE, procesi i integrimit të Shqipërisë në BE dhe ndikimi i tij në jetën e qytetarëve. Megjithë zhvillimet e muajve të fundit në gjirin e BE, në Shqipëri vazhdon të jetë e lartë mbështetja qytetare për integrimin.

Shkodër, programi mbi BE
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

XS
SM
MD
LG