Lidhje

Shkodër: Bashkia punon për përmirësimin e qendrave sociale


Qendrat sociale në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

Pas Tiranës, Shkodra është bashkia me numrin më të madh të qendrave sociale në Shqipëri. Përfaqësues të bashkisë thonë se po punojnë për zgjerimin dhe reformimin e këtij shërbimi për komunitetet lokale, ndërkohe që shprehen për mbylljen e qendrave rezidenciale, të trashëguara nga periudha e komunizmit, pasi, sipas tyre, ato janë modele që tashmë nuk funksionojnë dhe që kanë krijuar problematika sociale.

Qendrat sociale në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:05 0:00

XS
SM
MD
LG