Lidhje

Vështirësi për 40 mijë persona pas përmbytjeve në Shkodër


Në Shkodër, më shumë se 40 mijë persona ndodhen prej disa javësh në vështirësi për furnizimin me ujë të pijshëm, pasi ujësjellësit dhe burimet e tjera ujore u përfshinë nga përmbytja. Punonjësit e ujësjellës-kanalizimeve, bashkë me forcat dhe mjetet e ushtrisë, po punojnë për rivënien në punë të 12 ujësjellësve dhe disifektimin e zonës përrreth tyre.

Shkodër, 40 mijë persona në vështirësi pas përmbytjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG