Lidhje

Shkodër-zgjerohet zona e përmbytjeve


Shkodër-zgjerohet zona e përmbytjeve

Gjatë paradites së sotme është zgjeruar siperfaqja e përmbytjes në rrethin e Shkodres, duke shkuar në më shumë se 5 mijë hektarë. Një pjesë e banorëve të zonave të përmbytura në periferi të qytetit dhe në Komunën e Dajçit po kërkojnë të evakuohen drejt zonave më të sigurta. Ndërkohë, gjatë ditës së sotme edhe hidrocentrali i Vaut të Dejës ka rritur nivelin e shkarkimeve duke e çuar në 1350 metër kub ujë në sekontë ç’ka ka rrezikuar më tej zonën fushore të Nënshkodrës.

XS
SM
MD
LG