Lidhje

USAID mbështet agroturizmin në zonën e Shkodrës


Fermerët dhe shqetësimet e tyre
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Mbështetur nga USAID, Agro Turizëm Albania organizoi në një nga njësitë administrative të Bashkisë Shkodër ditën e promovimit të vlerave të trashëgimisë dhe prodhimeve të fshatit.

Ana e Malit është një nga zonat e njohura për prodhimet bujqesore, por banorët thonë se ndeshen me vështirësi për tregtimin e tyre, gjë që po detyron një pjesë prej tyre të emigrojnë jashtë vendit.

Fermerët dhe shqetësimet e tyre
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG