Lidhje

Problemet e banorëve në rrethinat e Shkodrës


Problemet e banorëve të periferisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Rreth 22 mijë banorë të lagjes informale "Mark Lula', në periferi të qytetit të Shkodrës, përballen prej më shumë se 20 vitesh me probleme të shumta, përfshirë mungesën e infrastrukturës, papunësinë si dhe mungesën e një shkolle për fëmijët e tyre. Në fillimet e proceseve demokratike, banorët zbritën në qytet nga zonat e thella malore të Dukagjinit, në kërkim të një jetese më të mirë, por edhe këtu, ata vazhdojnë të jetojnë në kushte të vështira dhe vështirësi integrimi.

Problemet e banorëve të periferisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG