Lidhje

Nisi sot shpërndarja e ndihmave në zonën e përmbytur të Nënshkodrës


Ndihmat po shpërndahen nga rezervat e shtetit shqiptar si dhe kisha katolike

Në zonën fushore të Nënshkodrës nisi sot shpërndarja e ndihmave të para ushqimore dhe bazës ushqimore të bagëtive, për familjet më të dëmtuara nga përmbytjet, që po zgjasin prej një muaji. Ndihmat po shpërndahen nga rezervat e shtetit shqiptar si dhe kisha katolike. Ndërkohë, pjesa më e madhe e zonës së Nënshkodrës përballet me probleme të furnizimit me ujë të pishëm, pasi burimet ujore janë ndotur nga përmbytjet.

Shpërndahen ndihma për të dëmtuarit nga përmbytjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00
XS
SM
MD
LG