Lidhje

Vazhdon të zgjerohet zona e përmbytur rreth Shkodrës


Pas Nënshkodrës, zgjerohet sipërfaqja e përmbytur
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Pas Nënshkodrës, përmbytjet janë shtrirë sot edhe në pikën turistike të Shirokës dhe lagjjet periferike të Shkodrës. Autoritetet raportojnë për më shumë se 5400 hektarë të përmbytura dhe rreth 500 banesa te rrethuara nga uji. Forcat e ushtrisë po vazhdojnë operacionet për evakuimin e banorëve që gjenden në situatë të rezikshme. Emergjencat civile raportojnë për një prani të shtuar të forcave dhe mjeteve të ushtrisë dhe policisë në zonat e përmbytura, por në terren nuk kjo nuk vërehet.

Pas Nënshkodrës, zgjerohet sipërfaqja e përmbytur
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG