Lidhje

Gazetari Fran Shkreli shpallet “Qytetar Nderi” i Komunës Shkrel


Për 30 vjet me rradhë, Fran Shkreli punoi për VOA, ndërkohë që vazhdon të jetë veprimtar aktiv

Sot, në Komunën Shkrel të Malësisë së Madhe iu dorëzua titulli “Qytetar Nderi” gazetarit dhe veprimtarit të njohur shqiptaro-amerikan, Fran Shkreli. Për 30 vjet me rradhë, Fran Shkreli shërbeu në radion “Zëri i Amerikës”, ndërkohë që vazhdon të jetë një veprimtar aktiv në mbrojtje të çështjes kombëtare dhe të drejtave të shqiptarëve, kudo ku ata jetojnë.
Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte sot në Komunën e Shkrelit.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG