Lidhje

Shqetësimet rreth qeverisjes vendore në Shqipëri


Local governance in Albania

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim shprehu shqetësim rreth moszbatimit të ligjit të ri për qeverisjen vendore si dhe përpjekjet e qeverisjes qendrore dhe asaj vendore për të ruajtur kontrollin politik në nivel komunitar. Gjatë një takimi të zhvilluar në Shkodër me aktorët lokal dhe shoqërinë civile, përfaqësues këtij instituti theksuan nevojën e nxitjes së rolit aktiv të qytetarëve për një qeverisje të mirë.

Shqetësimet për qeverisjen vendore në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG