Lidhje

Investime në portin e Vlorës


Në Vlorë pritet të nisë një investim në Portin e qytetit për modernizimin e shërbimeve ndaj udhëtarëve. Prej disa vitesh Porti i Vlorës nuk ka njohur financime dhe gjendja e infrastrukturës është mjaft e dëmtuar. Probleme paraqiten edhe në transportin e udhëtarëve ku funksionon vetëm një linjë detare me Italinë.
Porti i Vlorës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
XS
SM
MD
LG