Lidhje

Sfidat e bashkive për bashkëpunimin rajonal në Shqipëri


Sfidat e bashkive për bashkëpunimin rajonal në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:47 0:00

Ndarja territoriale po paraqet mjaft probleme për zhvillimin e rajoneve dhe shfrytëzimin e mundësive të tyre. Agjensia e Zhvillimit Rajonal në Vlorë, që përfshin edhe Qarqet e Gjirokastrës dhe Fierit, po nxit politika të përbashkëta investimesh dhe bashkëpunimi ndër-rajonal mes bashkive.

XS
SM
MD
LG