Lidhje

Reagime ndaj vendimit për toponimet


Komuniteti i emigrantëve shqiptarë në Greqi e ka mirëpritur vendimin e autoriteteve shqiptare për zgjidhjen e shkrimit të toponimeve në dokumentet e identitetit. Disa mijëra fëmijë shqiptarë, të lindur në Greqi, do të ndryshojnë mbi bazë të praktikave të reja certifikatat e regjistrimit dhe më pas edhe pasaportat biometrike.

Reagime mbi vendimin per toponimet
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

XS
SM
MD
LG