Lidhje

Menaxhimi i mbetjeve urbane në Shqipëri


Meaxhimi i mbetjeve urbane në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Bashkitë në Shqipëri po përballen me kritika nga banorët dhe shoqëria civile për menaxhimin e mbetjeve urbane. Në disa qarqe me profil turistik, organizatatat mjedisore po nxisin monitorimin e këtyre shërbimeve për të përmirësuar menaxhimin e mbetjeve. Në Qarkun e Gjirokastrës të gjitha sheshet e depozitimit të mbetjeve janë jashtë standarteve mjedisore.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG