Lidhje

Shqipëri, shpirti i bamirësisë në prag të festave


Në prag të festave, ndihma për të varfrit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Në prag të festave të fundvitit, Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri, shoqata, biznese dhe persona të shumtë po shfaqin solidaritet me familjet në nevojë duke dhuruar për ta ndihma, kryesisht ushqimore.

Në Shqipëri, rreth gjysëm milion përsona jetojnë në varfëri, ndërsa shumë familje, kryesisht në zonat e largëta malore, jetojnë vetëm me një ndihmë të pakët dhe të pamjaftueshme ekonomike që marrin nga shteti.

Në prag të festave, ndihma për të varfrit në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG