Lidhje

Shqipëri: Parti e re e qendrës së djathtë


Në Shqipëri u prezantua sot partia më e re e qendrës së djathtë e cila mbledh disa nga ish figura të njohura të partisë demokratike por edhe emra të rinj të paangazhuar më parë në politikë. Në krye të grupit nismëtar është zoti Gazmend Oketa, ish zëvendës kryeministër dhe ministër i mbrotjes në qeverinë e kryeminisrit Berisha deri në vitin 2009, aktualisht deputet i shkëputur nga grupi parlamentar i partisë demokratike. Në shtyp, ky formacion politik është pagëzuar edhe si partia e presidentit Bamir Topi.


Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG