Lidhje

Shqipëri: Partia socialiste shpreh shqetësim për listat zgjedhore


Shqipëri: Partia socialiste shpreh shqetësim për listat zgjedhore
Shqipëri: Partia socialiste shpreh shqetësim për listat zgjedhore

Në Shqipëri partia socialiste shprehu sot shqetësim për përpjekjet, sipas saj, të shumicës për manipulimin e zgjedhjeve të 8 majit. Kryetari socialist tha se zgjedhjet janë në rrezik dhe këmbënguli që opozitës t’i vihej në dispozicion lista e zgjedhësve të regjistruar deri më datë 8 mars, e cila sipas kodit zgjedhor nuk mund të ndryshohet më. Drejtori i përgjithshëm i gjendjes civile Armand Teliti u kundërpërgjigj duke shpjeguar se opozitës do t’i vihet në dispozicion lista përfundimtare ashtu sikundër i është dhënë lista paraprake tetorin e kaluar.

Të ngjashme

XS
SM
MD
LG