Lidhje

PD sulmon Presidentin Topi për çështjen e kryetarit të Gjykatës së Lartë

  • Armand Mero

PD sulmon Presidentin Topi për çështjen e kryetarit të Gjykatës së Lartë

Në Shqipëri Partia Demokratike sulmoi sot ashpër Presidentin Bamir Topi për mosdekretimin e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, të cilit i ka mbaruar mandati, duke e konsideruar këtë si një akt të rëndë dhe të paprecedent. Nga presidenca këto akuza u hodhën poshtë duke i cilësuar si deklarata të frymëzuara politikisht me qëllim spostimin e vëmendjes nga problemet mjaft të rëndësishme që ka sot politika shqiptare.

XS
SM
MD
LG