Lidhje

Shqipëri, PS ende shpreson në një ndërhyrje të Parlamentit Europian

  • Armand Mero

Shqipëri, PS ende shpreson në një ndërhyrje të Parlamentit Europian

Në Shqipëri, Partia Socialiste shpreson ende në një ndërhyrje të Parlamentit Europian për zgjidhjen e ngërçit politik me shumicën e djathtë për çështjen e hetimit parlamentar të zgjedhjeve të qershorit 2009. Kryetari socialist Edi Rama i ka dërguar një letër drejtuesve të dy grupimeve kryesore të Parlamentit Europian Joseph Daul dhe Martin Schulz të cilët një muaj më parë u angazhuan në një përpjekje për të lehtësuar dialogun mes palëve. Zoti Rama shkruan se beson që ata nuk do tërhiqen nga përpjekjet e tyre dhe se ai vazhdon të mbetet i gatshëm për një zgjidhje me dialog.

XS
SM
MD
LG