Lidhje

Sfidat e qarqeve veriore të Shqipërisë


Sfidat ekonomike të qarqeve veriore të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Megjithë pasuritë e shumta natyrore, 11 bashkitë e tre qarqeve veriore të Shqipërisë vazhdojnë të përballen me ritme të ulëta zhvillimi. Ekspertët e Agjencisë për Zhvillim Rajonal, që po punojnë për evidentimin e potencialeve dhe nevojave të këtij rajoni, thonë se, për shkak të vështirësive të infrastrukturës, nivelit të lartë të papunësisë dhe varfërisë, vazhdon largimi i banorëve të këtyre zonave jashtë Shqipërisë ose drejt zonave të tjera brenda vendit.

Sfidat ekonomike të qarqeve veriore të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG