Lidhje

Përgatitjet në Shqipëri për sezonin turistik


Sektori i turizmit në Shqipëri po përgatitet për sezonin e ngarkuar të verës, ndërkohë që grupet e para të vizitorëve po mbërrijnë në qytetet historike. Operatorët turistikë vlerësojnë nevojën për zgjatjen e sezonit dhe sidomos shtrirjen e vizitave turistike edhe në zonat rurale. Qeveria shqiptare pak ditë më parë uli ndjeshëm detyrimet tatimore për hotelet për t'i dhënë nxitje këtij sektori.

Shqipëria përgatitet për sezonin turistik
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG