Lidhje

Shqipëri: Vrasja në Himarë, reagon politika

  • Armand Mero

Shqipëri: Vrasja në Himarë, reagon politika

Në Shqipëri vrasja e dy ditëve më parë në Himarë e 35 vjeçarit Aristotel Guma solli sot reagimet nga autoritet dhe politika shqiptare të cilat e dënuan atë si një akt të shëmtuar dhe kërkuan vënien përpara drejtësisë së autorëve. Himarioti humbi jetën pasi u përplas nga një makinë e cila drejtohej nga një grup të rinjsh me të cilët ai kishte shkëmbyer më parë debate të ashpra. Vrasja krijoi tension në Himarë ku disa banorë bllokuan edhe rrugën.

XS
SM
MD
LG