Lidhje

Shqipëri, dukuri shqetësuese në fushatë


Media dhe zgjedhjet lokale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Fushata e zgjedhjeve vendore në Shqipëri po shoqërohet me mjaft dukuri që nuk janë ndeshur gjatë proceseve elektorale të shkuara. Partitë politike kanë shmangur nga aktivitetet e kantidateve reporterët lokale dhe po i përgatisin vetë materialet mediake që transmetohen për publikun. Analistë të shtypit shohin me shqetësim edhe problemet që ka reforma e ndarjes së re territoriale e cila gjen pak trajtim në fushatë nga kantidatët. Korrespondenti i Zërit të Amerikës në Gjirokastër ndoqi një takim të komunitetit të gazetarëve dhe përgatiti kronikën:

Media dhe zgjedhjet lokale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

XS
SM
MD
LG