Lidhje

100 vjetori i pullës së parë postare shqiptare


100 vjetori i pulles pastare shqitpare

Posta Shqiptare në bashkëpunim me Shoqatën e Filatelistëve kanë hapur ekspozitën e titulluar ”Gurët kilometrikë të histories”.

100 vjet më parë u editua pulla e parë postare e Shqipërisë. Në këtë përvjetor Posta Shqiptare në bashkëpunim me Shoqatën e Filatelistëve kanë hapur ekspozitën e titulluar ”Gurët kilometrikë të histories”, kushtuar historisë së pullës postare shqiptare. Ekspozita u çel sot në Muzeun Historik të Shkodrës dhe do të udhëtojë nëpër disa qytete të Shqipërisë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën:

100 vjetori i pulles shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00
XS
SM
MD
LG