Lidhje

Shtatorja e Dedë Gjon Lulit, në Hot të Malësisë


Shtatorja e Dedë Gjon Lulit, në Hot të Malësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Në fshatin Bardhaj, në Hot të Malësisë, të dielën u bë zbulimi i shtatores së heroit kombëtar Dedë Gjon Lulit. Përurimi i figurës historike u zhvillua në Shtëpinë Muze të Dedë Gjon Lulit, ku morën pjesë qytetarë nga të gjitha trevat ku jetojnë shqiptarët në Mal të Zi dhe rajon. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG