Lidhje

Shtëpia e Kadaresë si një qendër e rëndësishme kulturore


Shtëpia e lindjes së shkrimtarit të shquar shqiptar Ismail Kadare në Gjirokastër po kthehet në një qendër të rëndësishme kulturore për hapësirën shqiptare. Një koloni piktorësh shqiptarë së fundi kanë hapur ekspozitën e tyre me punime nga ky qytet i gurtë. Artistët thonë se Gjirokastra mbetet një qytet mjaft i veçantë dhe që nxit artin e tyre.

Shtëpia e Kadaresë qendër e rëndësishme kulturore
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG