Lidhje

Shugurimi i Katedrales së Shën Pjetrit në Tivar


Katedralja e Shën Pjetrit, Tivar

Në Tivar u zhvillua sot shugurimi i Katedrales së re kushtuar Shën Pjetrit, ku morën pjesë qytetarë nga Mali i Zi dhe rajoni, të dërguar nga Vatikani, arqipeshkvë dhe ipeshkvë të shumtë nga vendet e Ballkanit. Katedralja e Tivarit vlerësohet si tejet e rëndësishme për besimtarët dhe banorët shqiptarë në Mal të Zi.

Shugurimi i Katedrales së Shën Pjetrit në Tivar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG