Lidhje

Sfidat e studentëve shqiptarë me tregun e punës


Sifdat e studentëve shqiptarë me tregun e punës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Studentët që diplomohen në Shqipëri përballen me sfida që lidhen si me tregun e punës, edhe me vështirësitë e ngritjes së sipërmarrjeve të vogla. Këto vështirësi kanë nxitur emigrimin masiv të të rinjve, sidomos nga qytetet e vogla dhe zonat rurale. Korespondenti ynë Raimond Kola ndoqi në Gjirokastër një ceremoni diplomimi të studentëve dhe bisedoi me disa prej tyre lidhur me këto sfida.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG