Lidhje

Emigrantët dhe sigurimet shoqërore


Kthimi i emigrantëve shqiptarë nga Greqia po shoqërohet me një rritje të interesit të tyre për disa shërbime në Shqipëri. Vëmendja më e madhe e emigrantëve vihet re në zyrat e sigurimeve, ku kryhen sigurime vullnetare për vitet e pensionit. Shqipëria dhe Greqia janë ende larg një marrëveshjeje për njohjen e pensioneve dhe kjo ka krijuar probleme për disa mijëra shqiptarë që punojnë dhe jetojnë prej vitesh në Greqi.

Emigrantët dhe sigurimet shoqërore në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

XS
SM
MD
LG