Lidhje

Përdorimi i simboleve kombëtare në Malin e Zi


Ministria e Pakicave në Mal të zi ka hartuar një variant të ri të projekt-ligjit për përdorimin e simboleve kombëtare, një variant më i avancuar dhe që mënjanon disa mangësi të ligjit të mëparshëm. Projekt-ligji i ri për herë të parë mundëson që simbolet kombëtare të përdoren edhe në ato zona ku pjesëmarrja e pakicave është në nivelin e 5%.

Përdorimi i simboleve kombëtare në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG