Lidhje

Siri, Lirohen pesë punonjës ndihmash


Organizata Mjekët pa Kufi thotë se pesë nga punonjësit e saj janë liruar, pasi ishin mbajtur peng për disa muaj në Siri.

Organizata njoftoi dje se dy prej punonjësve të marrë peng u liruan të mërkurën, tre të tjerët u liruan në prill.

Mjekët pa Kufi mbylli një prej spitaleve të saj si dhe dy klinika në veri-perëndim të Sirisë, pas rrëmbimit të punonjësve në janar.

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG