Lidhje

Lezha përgatitet për Vitin e Skenderbeut


Lezha përgatitet për Vitin e Skenderbeut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Viti 2018 është shpallur nga qeveria shqiptare si Viti i Skenderbeut, në përkujtim të 550 vjetorit të vdekjes së heroit kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastriotit, Skenderbeut. Qyteti i Lezhës është i lidhur me dy ngjarje të rëndësishme nga periudha e Skenderbeut, me Besëlidhjen e Lezhës edhe vendvarrimin e heroit kombëtar. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte këto ditë në Lezhë, ku vizitoi memorialin kushtuar Gjergj Kastriotit Skenderbeut dhe përgatiti kronikën:

Lezha përgatitet për Vitin e Skenderbeut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG