Lidhje

Soçi, konkurrimi i parë në lojrat olimpike


Skiatorët amerikanë të stilit të lirë dominuan garat e pjerrësisë në Olimpiket e Soçit, i pari konkurrim i këtij lloji në lojrat olimpike, duke marrrë tre vendet e para.

Joss Christensen fitoi sot medaljen e artë, Gus Kenworthy të argjendën ndërsa Nicholas Gepper medaljen e bronxit.

Gjermania do të vazhdojë dominimin e saj në garën luzh.

Po sot, dalin favoritët në ndeshjet hockey për meshkuj, ku Rusia përballet me Slovenisë, Kanadaja me Norvegjinë dhe Shtetet e Bashkuara me Slovakinë.
XS
SM
MD
LG