Lidhje

Princesha Kristina përballet me drejtësinë


Një gjykatës në Spanjë ka vendosur një princesha Kristina të dalë në gjyq nën dy akuza për mashtrime me taksat.

Vendimi i sotëm pason një hetim katërvjeçar që ka dëmtuar reputacionin e monarkisë spanjolle.

Çështja përfshin akuza se bashkëshorti i princeshës, ish-lojtari olimpik i handbollit Inaki Urdangarin, shpërdoroi miliona dollarë në fonde publike përmes fondacionit të tij.

Gjykatësi Jose Castro tha sot se çifti dhe 15 të tjerë do të dalin në gjyq.

XS
SM
MD
LG