Lidhje

Spitali i Gjirokastrës në gjendje të vështirë


Në Shqipëri, sistemi shëndetësor është në qendër të një debati politik dhe publik. Ndërsa ky debat është veçanërisht i ndezur në Tiranë, në qytete të tjera të vendit paraqitet më e vështirë. Korrespondenti ynë në Gjirokastër Raimond Kola bisedoi me disa mjekë me përvojë të spitalit të Gjirokastrës, të cilët flasin për mungesa minimale, si ajo e pajisjeve, ilaçeve apo mjekëve specialistë.

Gjendja e sistemit shëndetësor në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:56 0:00

XS
SM
MD
LG