Lidhje

Një skulptor i personaliteteve amerikane


Disa diplomatë të njohur amerikanë kanë qenë vitet e fundit pjesë e punës së skulptorit Idriz Balani. Pas busteve për diplomatin Richard Holbrooke që janë vendosur në Viti të Kosovës dhe në Fier, autori ka përfunduar bustin e ish-Sekretares së Shtetit Hillary Clinton, që do të vendoset së shpejti në Sarandë. Autori po punon dhe për bustet e ish-sekretares së shtetit Madeleine Albright dhe diplomatit Wlilliam Walker.

Skulptura të diplomatëve amerikanë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG