Lidhje

Stavileci: Projekti i regjistrimit të bujqësisë i hap rrugën zhvillimit

  • Festim Gashi

Blerand Stavileci

Ai tha se pjesë e këtij projekti është regjistrimi i tokave bujqësore që do të fillojë në janar të vitit 2013

Projekti për regjistrimin e bujqësisë do t’i hap rrugën zhvillimit të bujqësisë në Kosovë, tha ministri i bujqësisë Blerand Stavileci. Ai tha se pjesë e këtij projekti është regjistrimi i tokave bujqësore që do të fillojë në janar të vitit 2013. Zoti Stavileci i cili këtë javë zhvilloi takime me sekretarin e Departamentit Amerikan të Bujqësisë Tom Vilsack dhe me fermerë amerikanë në shtetin Ajova, tha se bujqësia në Kosovë po përballet me mungesa të teknologjisë moderne.
XS
SM
MD
LG