Lidhje

Stërvitjet ushtarake të NATOs në Malin e Zi


Stërvitjet ushtarake të NATOs në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Në Mal të Zi janë duke u zhvilluar stërvitje disaditore të forcave ushtarake të NATO-s, ku marrin pjesë mbi 30 shtete anëtare të NATO-s dhe shtetet partnere, si Izraeli, Kosova dhe Azerbajxhani. Ndërkohë, në shtetin fqinj, Serbi, sot filluan stërvitjet ushtarake mes Serbisë dhe Rusisë, me moton " Vëllazëria sllave 2016", të cilat do të zgjasin deri më 15 nëntor.

Stërvitjet ushtarake të NATOs në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG