Lidhje

Shqipëri, Mungesa e studimeve në shfrytëzimin e burimeve


Studimet para shfrytezimit te burimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00

Ekspertë të njohur të Hidrologjisë në Shqipëri flasin me shqetësim se reduktimi i Institucioneve kërkimore shkencore në vend i ka hapur rrugë problemeve komplekse që janë krijuar me shfrytëzimin e pasurive natyrore për hidrocentrale te reja. Ekspertët bëjnë thirrje për studime profesionale përpara ndërhyrjeve me investime dhe për dëgjimin e zërit të komuniteteve vendore të cilat preken nga ndërtimi hidorcentraleve.

Studimet para shfrytezimit te burimeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00

XS
SM
MD
LG