Lidhje

Stuhia heq çatinë e aeroportit në Mizuri


Stuhia heq çatinë e aeroportit në Mizuri

Një tornado në shtetin amerikan të Mizurit shkatërroi çatinë e një terminali në aeroport duke plagosur disa njerëz.

Zyrtarët mbyllën aeroportin ndërkombëtar Lambert Saint Luis pas stuhisë dje dhe drejtuan avionët për ulje në vende të tjera.

Ekipet po vlerësojnë dëmet e shkaktuara.

Në fillim të muajit disa tornado prekën pjesën qëndrore dhe jugore të Shteteve të Bashkuara duke vrarë 44 persona dhe duke shkatëruar dhjetra komunitete.

XS
SM
MD
LG