Lidhje

100 vjetori i revistës "Hylli i Dritës"


U mbajt sot ne Shkoder Akademia Shkencore kushtuar 100 vjetorit te revistes "Hylli i Drites". Ne kete Akademi moren pjese nje numer i madh studiuesish, nga Shqiperia dhe Kosova, te cilet vleresuan kontributin e "Hyllit te Drites" ne fushen e kultures, letersise dhe traditave kombetare shqiptare.

XS
SM
MD
LG