Lidhje

Në përgatitje për vizitën e Papës


Shkodër: Shtatorja kushtuar 40 klerikëve të martirizuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Në sheshin përpara Katedrales Katolike të qytetit të Shkodrës u përurua shtatorja prej bronxi, kushtuar 40 klerikëve që u martirizuan gjatë periudhës komuniste. Shtatorja është vepër e skulptorit Agim Rada dhe perurimi i saj është pjesë e veprimtarive që po zhvillohen në kuadër të vizitës që Papa Françesku do të zhvillojë të djelën, më 21 shtator.

Shkodër: Shtatorja kushtuar 40 klerikëve të martirizuar
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

XS
SM
MD
LG