Lidhje

Në përgatitje për vizitën e Papës

  • Pëllumb Sulo

Në sheshin përpara Katedrales Katolike të qytetit të Shkodrës u përurua shtatorja prej bronxi, kushtuar 40 klerikëve që u martirizuan gjatë periudhës komuniste. Shtatorja është vepër e skulptorit Agim Rada dhe perurimi i saj është pjesë e veprimtarive që po zhvillohen në kuadër të vizitës që Papa Françesku do të zhvillojë të djelën, më 21 shtator.

XS
SM
MD
LG