Lidhje

Surroi: Raporti i BE-së për Kosovën, pozitiv


Surroi: Raporti i BE-së për Kosovën, pozitiv

Komisioni Evropian publikoi sot raportet për gjendjen në vendet e Ballkanit. Shqipëria që kishte kërkuar të merrte statusin e vendit kandidat, nuk arriti ta sigurojë atë, ndërsa Kosova, siç thuhet në raport, ka ende shumë punë për të bërë. Në një intervistë në emisionin televiziv Ditari, publicisti i njohur Veton Surroi shpreh pikëpamjet e tij për situatën dhe sfidat me të cilat përballen vendet në rrugën e tyre drejt integrimit evropian.

XS
SM
MD
LG