Lidhje

Armët kimike ende brenda Sirisë


Afati i nesërm për të zhvendosur të gjitha armët kimike të Sirisë jashtë vendit, nuk ka gjasa të respektohet.

Në një deklaratë që nxorri gjatë fundjavës OKB-ja dhe Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike, përmendeshin si arsye vonesat për shkak të kushteve të paqendrueshme të sigurisë, problemet logjistike dhe moti i keq.

Gazeta the New York Times, duke cituar burime të misionit për heqjen e armëve, njoftoi dje se Siria mesa duket nuk ka filluar t’i zhvendosë armët në drejtim të porteve nga ku do të dilnin nga vendi.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG