Lidhje

Shtëpia e Bardhë do të diskutojë për armatimin e rebelëve Sirianë


Zyrtarët amerikanë thanë se administrata Obama mund të vendosë këtë javë nëse do të armatosë rebelët e opozitës siriane, për shkak të shqetësimeve se forcat pro-qeveritare të mbështetura nga Irani dhe milicia Hezbollah e Libanit mund të fitojnë epërsi në këtë konflikt.

Me forcat e presidentit sirian Bashar al-Assad që duket se po përgatiten për një sulm në qytetin strategjik të Homsit, një seri takimesh në Shtëpinë e Bardhë mbi Sirinë janë planifikuar për këtë javë.

Sekretari i Shtetit John Kerry shtyu një udhëtim sot të planifikuar për në Izrael dhe tre vende të tjera të Lindjes së Mesme për të marrë pjesë në diskutime.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG