Lidhje

Tahiri: Çështja çame do të zgjidhet në bazë të punës të vetë komunitetit çam


Tahiri: Çështja çame do të zgjidhet në bazë të punës të vetë komunitetit çam
Tahiri: Çështja çame do të zgjidhet në bazë të punës të vetë komunitetit çam

“Besojmë se çështja çame do të zgjidhet në bazë të punës shumë të madhe të vetë komunitetit çam, por edhe me besimin e madh që kemi tek Shtetet e Bashkuara”- kështu u shpreh për Zërin e Amerikës deputeti i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet zoti Dashamir Tahiri. Ai tha se aleanca me shumicën qeverisëse në Shqipëri ka ndihmuar për çështjen çame, por parlamenti shqiptar duhet të bëjë më tepër për nismat e ndërrmara nga partia që ai përfaqëson.

XS
SM
MD
LG