Lidhje

Vazhdojnë kërkimet për avionin e rrëzuar tajvanez


Numri i viktimave nga rrëzimi i një avioni pasagjerësh në Taiwan ka arritur në 31 vetë, ndërsa vazhdojnë kërkimet për 12 perona që ende figurojnë të zhdukur.

Video në internet paraqet avionin TransAsia, pas ngjitjes nga aeroporti Songshan i Taipeit, me destinacion ishujt Kinmen. Krahu i majtë i avionit, pingul me tokën, shihet të ketë prekur një autostradë të ngritur dhe një taksi dhe më pas ai rrëzohet në lumin Keelung.

Autoritetet thonë se 15 persona mundën të shpëtojnë nga ku aksident, mes tyre edhe një fëmijë. Edne vazhdojnë kërkimet për pasagjerët e humbur. Sipas zyrtarëve të aerionautikës, mendohet që shkak i rrëzimit të avionit ka qenë humbja e shpjetësisë gjatë ngjitjes.

XS
SM
MD
LG