Lidhje

Tedi Papavrami, i ftuar nga ambasada franceze në Uashingtion


Tedi Papavrami, i ftuar nga ambasada franceze në Uashingtion

Violinisti i mirënjohur shqiptar Tedi Papavrami është i ftuar nga ambasadës franceze këtu në Uashingtion për tre mbrëmje koncertore. Sëbashku me pianistin e njohur francez Fransua Frederik Gi, ai do të interpretojë një repertor të zgjedhur klasik. Gjatë një interviste për Zërin e Amerikës, Tedi Papavrami rrëfen fëmijërjn e tij kur u vendos në Paris në moshën 11 vjeçare, opinionin e tij për ecurinë e muzikës klasike shqiptare, si dhe interesat që mbushin jetën e tij profesionale.

XS
SM
MD
LG